Azdren Llullaku është një ndër lojtarët e momentit në kampionatin rumun, por tashmë është rikthyer në kombëtare, ku ka gjetur një grup pothuajse tjetër, teksa ka ndihmuar në fitoren kundër Lihtenshtejnit. Mesfushori i krahut të majtë në sfidën e sotme ka dhënë maksimumin, teksa është përfshirë nga emocionet.

Ai ka folur në fund të ndeshjes, ku e vlerëson si ëndërr të gjithë këtë situatë që po përjeton, por që dëshiron që të qëndrojë sa më gjatë në kombëtare.

“Ëndërr që të rikthehesha në Kombëtare. Entuziast që u ktheva dhe e nisa me fitore. Më vjen mirë që edhe trajneri është i kënaqur. Kam dashur të ndihmoj ekipin sa më shumë dhe kam bërë sa më mirë. Nuk kam ardhur vetëm për këtë ndeshje, do të vij edhe për ndeshje të tjera. Do të jem më mirë në takimet e tjera. Sot ishte ndeshja e parë, kisha shumë emocione, por në takimet e tjera do të jem më mirë”.

Artikulli paraprakBernard Berisha: Isha lojtari më i dobët në fushë
Artikulli tjetërBuffon bën gafën e karrierës ndaj Spanjës (VIDEO)