Pas mbrojtësit Serge Aurier, skuadra londineze Tottenham është shumë afër shërbimeve të spanjollit Fernando Llorente.

Mediat britanike në orët e fundit kanë shkruar se Llorente pothuajse është i Spurs, pasi Swansea dhe Tottenham janë dakorduar andaj pritet që në dy-tri orët e ardhshme të vie edhe zyrtarzimi, shkruan Korneri.net.

Duket pas befasuese ky lajm, mirëpo Lorente ende mund të luaj në nivele të larta edhe pse te Tottenham do ta ketë shumë të vështirë vendin e titullarit, mirëpo një bankë e fortë, mund t’i kryej punë shumë trajneri Pochetino gjatë këtij edicioni të gjatë. /Korneri.net

Artikulli paraprakRyad Mahrez te Barcelona, jo Coutinho!
Artikulli tjetërTë gjithë të kënaqur