Faqja zyrtare e KF Llapi në Facebook ka publikuar lajmin rreth ores 09.40 se ka arritur marrëveshje me Leat Eminin. Sipas tyre ai ka pranuar të luaj të Llapin për edicionin 2017/18, dhe kanë lëshuar këtë komunikatë.

“Mirësevjen Leart Emini!
Edhe zyrtarisht, Leart Emini është futbollisti më i ri i Llapit.
Futbollisti ka arritur akordin me drejtuesit e klubit me kontratë 1 vjeçare dhe do veshë fanellën bardhekaltër në sezonin 2017/18.
FORCA LLAPI!”
#Vazhdojmë…

Artikulli paraprakMos u çuditni!!!
Artikulli tjetërExit Ox, largohet për të mbetur në Londër?