Llapi shënoi edhe një fitore në shtëpi duke e mposhtur edhe Lirinë 2:0, dhe padyshim me këtë ritëm mund ta përfundoj edicionin si nënkampion, kjo së paku nëse nuk ndodhin befasitë në vazhdim të Vala Superligës.
Llapjanët ishin më të mirë në tërë duelin përballë prizrenasve të cilët patën mundësi për të nxjerr më shumë se kaq, por vendosën golat e Mirlind Dukut dhe Kushtrim Shabanit.

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Real Madrid-Valencia
Artikulli tjetërGjilani fitoi dhe ia shuan shpresat Feronikelit për titull, Trepça ’89 buzëqesh