Llapi shënoi fitoren e tretë sezonale, dhe njëkohësisht e ndali hovin e Lirisë që kishte shënuar fitore në dy ndeshjet e fundit. Vendasit domnuan ndeshjen dhe me meritë fituan 2-0 me golat që i shënuan Florim Bërbatovci dhe Hamdi Nimani nga penalltia.

Nga ana tjetër Hajvalia shënoi fitoren e parë seonale dhe atë në udhëtim te Drita 0-1. Të vetmin gol në ndeshje e shënoi nga penalltia Shpëtim Babaj krejt në fund të ndeshjes.

Artikulli paraprakTrepça dhe Besa i ndanë pikët
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Inter – Juventus