U mbyll miqësorja në Riza Lushta.

Katër ditë para ndeshjes së parë kampionale pas koronavirusit, Llapi luajti në Mitrovicë ndeshje miqësore me Trepçën ’89.

Të përzgjedhurit e Tahir Batatinës shënuan fitore 1-2 me golat e Valmir Veliut dhe Labinot Osmanit, kurse golin e vetëm për vendasit e shënoi Lassine Traore, që njëherësh e kishte kaluar në epërsi Trepçën ’89, por me pas mysafirët realizojnë dy herë për ta fituar ndeshjen. /Korneri.net

Artikulli paraprakTifozët e Drenicën u çmendën pas humbjes, e quajnë “kurdisje” disfatën në kryeqytet
Artikulli tjetërJa kush mungon të mërkurën te Ballkani