Gentit Halili i bashkohet Llapit dhe nënshkruan kontratë 3 vjeçare.

KF Llapi njofton se ka arritur marrëveshje 3 vjeçare me qendërmbrojtësin 18 vjeçar Gentrit Halili. Halili është reprezentues i Kosovës U19 dhe së fundmi ishte pjesë e KF Ferizajt.

Gentrit Halili, 18 vjeç i ditëlindjes 14.12.2001, i gjatë 1.84 m është qendërmbrojtës. Halili është bashkuar sot me skuadrën dhe do vijoj të jetë pjesë e klubit në 3 vitet e ardhshme!

Artikulli paraprakBarcelona ka hapur çështje disiplinore ndaj tij, Arthur takohet me Abidalin
Artikulli tjetërSC Gjilani prezanton edhe një përforcim nga Shqipëria