Llapi i trajnerit Tahir Batatina e ka regjistruar edhe fitoren e katërt në elitën e futbollit të Kosovës.

Llapi të shtunën në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë mposhti Gjilanin me rezultatin 2:1. Dominoi ndaj gjilanasve dhe vazhdon të mbetet në krye të tabelës. Çështjen e fituesit në fakt Llapi e mbylli që në pjesën e parë, por u vu në vështirësi në fund të ndeshjes. Supergoli i Muhamet Hysenit në minutën e 19-të i dha epërsinë vendësve.

Ai u shmang nga një mbrojtës dhe gjuajti fuqishëm për golin e katërt të këtij edicioni të Superligës. Në minutën e 34-t shënoi edhe Granit Jashari. Jashari shënoi me kokë nga afërsia pas asistimit të Trimror Selimit. Gjilani i drejtuar nga trajneri Gentian Mezani u mundua të kthehej në lojë në pjesën e dytë. E qëlloi një transversale në pjesën e dytë fillimisht.

Më pas, e shënoi një gol në minutën e tretë të kohës shtesë me Qëndrim Ismajlin, por nuk pati më kohë për të marrë të paktën një pikë nga ky udhëtim. Llapi pas gjashtë ndeshjeve ka 13 pikë, ndërsa Gjilani mbetet me katër pikë në pesë ndeshje të luajtura. Në xhiron e shtatë, Llapi luan në udhëtim te Malisheva, teksa Gjilani në shtëpi e pret Lirinë e Prizrenit.

Artikulli paraprakSolomon ia siguron Dukagjinit fitoren e parë
Artikulli tjetërFitore pa shkëlqim nga Milani