Skuadra e Llapit ka fituar ndeshjen e zjarrtë ndaj Malishevës me përmbysje të rezultatit.

Llapi ka shënuar tri gola në pjesën e dytë për ta mposhtur Malishevën me rezultatin e ngushtë 3:2. Kjo ndeshje u luajt në Suharekë dhe i takoi xhiros së shtatë të Superligës së Kosovës në futboll. Për Llapin, kjo është fitorja e pestë këtë edicion, ndërsa regjistroi ndeshjen e gjashtë rresht pa humbje.

Me këtë triumf, Llapi ka mbajtur pozitën e parë në tabelë me 16 pikë, 7 më shumë se Malisheva që regjistroi humbjen e tretë rresht. Golin e fitores për Llapin, e shënoi sulmuesi Muhamet Hyseni nga penalltia në minutën e nëntë të kohës shtesë.

Për Hysenin, ky ishte goli i tij i dytë në këtë ndeshje, pasi të parin e shënoi në minutën e 53-të për ta ngushtuar rezultatin në 2:1. Golin e barazimin 2:2 për Llapin, e shënoi sulmuesi tjetër, Ahmed Januzi në minutën e 90-të. Golat për Malishevën, ekip që ishte në epërsi deri në fillim të pjesës së dytë, i shënuan Aldrit Oshafi (21’) dhe Etnik Brruti (53’). Llapi ndeshjen e mbylli me një lojtar më pak, pasi sulmuesi Januzi u ndëshkua me karton të kuq në fund të duelit për ndërhyrje.

/Koha.net

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Cagliari-Milan
Artikulli tjetërBallkani fitoi edhe ndeshjen e dytë rresht