Lojë e bukur, me raste dhe me gola në stadiumin “Zahir Pajaziti”.

Llapi dhe Dukagjini e nisën të parët Superligën e Kosovës pas ndaljes së gjatë gati tre mujore shkaku i koronavirusit, shkruan Korneri.net

Llapi shënoi fitore 4-1 me mysafirët që përkundër se janë të fundit në tabelë dhe me pak gjasa për të mbijetuar, shfaqën lojë të mirë dhe mjaftë ofanzive, edhe spe duhet pranuar se vendasit ishin më të mirë.

Elvis Prençi që në minutën e tretë të ndeshjes shënoi gol për Llapin, që e hapi në mënyrën më të mirë të mundshme ndeshjen, dhe për çudi përkundër rasteve të shumta dhe iniciativës së plotë që patën llapjanët në pjesën e parë, ky rezultat nuk ndryshoi.

Dhe, njëjtë nisi edhe pjesa e dytë pasi menjehërë në akcionin e parë të vendase shënoi Kastriot Selmani që mbylli bukur akcionin e Llapit, mirëpo vetëm pak minuta më vonë akcion edhe më të bukur bënë mysafirët që shënuan përmes Erblind Mulaj, duke e kthyer në lojë Dukagjinin. Ersil Ymeri realizoi golin e tretë kurse Valmir Veliu të fundit për pikët e plota të skuadrës së Tahir Batatinës. /Korneri.net

Artikulli paraprakIncarcerated Women In Latin America
Artikulli tjetërEroll Salihu “nën llupën e hetuesisë”, dyshohet për keqpërdorime në FFK