Nuk ka telashe për Llapin përballë Gjilanit.

Skuadra e Tahir Batatinës ka shënuar fitore me rezultat 3-1., në ndeshjen e dominuar nga vendasit dhe këtë e dëshmuan ata që në minitën e tretë kur Elvis Prenci e kaloi Llapin në epërsi.

Me të nis pjesa e dytë Mentor Zhdrella realizoi edhe golin e dytë, ndërsa Gerhard Progni e ktejhu në lojë Gjilanin që më pas ishte më kërkues, mirëpo pa ia dal të shënonte golin e barazimit.

Në anën tjetër Llapi shënoi edhe golin e tretë me supergoline  Kushtrim Shabanit. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here