Lideri në Vala Superligë Llapi, ka shënuar fitore bindese sot ndaj Besës në Pejë me rezultat 1:6, duke dominuar ndeshjen gjatë 90 minutave lojë, shkruan “Korneri.net”.

Bërbatovci, Begolli, Zeqiri, Arbnor Zeqiri dhe dy herë Mirlind Daku shënuan për Llapin, kurse për Besën golin e vetëm e realizoi përmes Gashit.

Pas kësaj fitoreje, Llapi me në krye trajnerin Batatina përforcon kreun, duke vazhduar me hapa të sigurt drejt qëllimit nga zyrtarët e klubit, pra titullin kampion./Korneri.net.

Artikulli paraprakFeronikeli arrin fitore bindëse ndaj Vëllaznimit
Artikulli tjetërLiria fitoi pastër, barazim në Skënderaj