Liverpool ka prezantuar fanellën e tretë për edicionin  2020/21 të siguruar nga Nike, sponsori i ri teknik i kampionëve anglezë.

Derisa ngjyra e tyre origjinale dhe historike është e kyqe, sigurisht se duhet me çdo kusht që fanella e dytë dhe e tretë të jetë me ngjyra tjera për shkak se si skuadër mysafire nuk mund ta kesh fanellën tradicionale për shkak se përparësi ka skuadra vendase, përcjell Korneri.net

Liverpool ka vendosur që fanella e tretë të jetë me ngjyrë të kaltër , ndërsa skajet, logoja dhe sponsorët janë në të zezë. Me pak fjalë, edhe kjo fanellë duket mjaftë e bukur dhe tërheqëse për blerësit. /Korneri.net

Artikulli paraprakShkëmbime spektakolare në mes Juventusit dhe Man.City
Artikulli tjetërValencia i bëri tradhëti kapitenit dhe legjendës së klubit i cili qajti pa ndal kur kuptoi se…