Liverpool mori tri pikë të kënaqshme në ndeshjen kundër sllovenëve të Maribor në “Anfield Road”. Golat u shënuan nga Salah, Can dhe Sturidge, të gjithë në pjesën e dytë të ndeshjes.

Handanoviç largoi shumë gola të sigurt për Liverpool, duke priteur dhe një penallti në mënyrë fantastike, për të mos lejuar Milner që të shënonte nga pika e bardhë.

Liverpool tashmë kryeson Grupin E, ndërsa pas tyre ndodhen Sevilla.

Artikulli paraprakPorto mposht Leipzig dhe merr vendin e dytë
Artikulli tjetërGuardiola: Vuajtëm shumë, por i’a dolëm! Ky Napoli është fantastik….