Disfata e parë për Antonio Conte në Premier League, ndërsa fitorja e e dytë e madhe e Liverpool në këtë edicion pas asaj në start ndaj Arsenal në Emirates.

Duket se Londra qenka tokë me fat për Jurgen Klopp  dhe skuadër e tij pasi këtë herë pushtoi Stamford Brige duke fituar 1-2, në ndeshjen e cila hove hove ishte edhe monotone, por edhe me raste, kurse golat e fitores Liverpool i shënoi në pjesën e parë me anë të kroatit Dejan Lovren dhe një “perlë” e Jordan Henderson që deklasoi portierin Courtois.

Krejt çfarë bënë lojtarët e Chelsea ishte goli i Diego Costa, pasi më vendasit nuk bënë shumë para portës kundërshtare.

Fitore e madhe e Liverpool, zhgënjimi i madh për Chelsea që humbi me meritë.

Artikulli paraprakSuper Bacca, Milan fitoi në Ferraris
Artikulli tjetërPSG deklasoi në udhëtim Caen, Cavani 4x