Liverpool e ka fituar pa asnjë problem ndeshjen e sontme ndaj Spartak Moskës me rezultat të thellë 7:0, duke kaluar tutje si lideri i grupit.

Këtë humbje të Spartak Moskës e ka shfrytëzuar Sevilla e cila nuk arriti më shumë se një barazim 1:1 në udhëtim te Maribor, por ajo pikë është e mjaftueshme që skuadra spanjolle të kalojë tutje.

Nga grupi F në Europa League kaloi Spartak Moska./Korneri.net.

Artikulli paraprakShakhtar e ‘shtriu’ për toke Manchester City-n dhe i’a preu ëndrrën Napolit
Artikulli tjetërBesiktasi më i mirë në histori të Ligës së Kampionëve, Porto deklasoi Monacon