Nuk është aspak fshehtësi që Jurgon Klopp, vazjdon të peshkoj në ish klubin e tij të dikurshëm Borussia Dortmund. Mungesa e gjatë e brazilianit Coutinho nuk e lë të qetë strategun gjerman sepse shumë mirë e di se pas një pause të gjatë lojtarit i duhet edhe disa javë të tjera të adaptohet mirë dhe ta rikthej formën e duhur,andaj mendon që të sjell në Anfield Road talentin e madh Christian Pulisic.

Çmimi i mesfushorit ofanziv 18-vjeçar është rreth 30 milionë euro, por pavarësisht këtyre zërave nga klubi gjerman nuk ka asjë shqetësim pasi e konsiderojnë lojtarin e pashitshëm.

 

 

Artikulli paraprakShpreson rikthimin për festat e fundvitit
Artikulli tjetërInter fitoi për 19 minuta, Fiorentina luajti më mirë pjesën tjetër të superndeshjes