Asgjë për tu çuditur. Liverpool e deklasoi Arsenalin në Anfield Roud me rezultat 4:0.

Reds të drejtuar nga Jurgen Klopp, i treguan “shkollë” futbollit kundërshtarit të tij Arsene Ëenger dhe Arsenal në kuadër të xhiros së tretë në Premier League.
Liverpool si me lojë ashtu edhe me rezultat ishte superior ndaj “togjinjëve” të cilët dukeshin të humbur në fushën e blertë dhe nuk kishin asnjë mundësi për të bërë më shumë, shkruan Korneri.net.

Roberto Firmino e hapi serinë e golave duke shënuar me kokë pas harkimit perfekt të mbrojtësit Gomez, ndërsa pak para pushimit, Sadio Mane me një solo akcion dhe goditje fantastike mposhti portierin Petr Cech, për rezultatin e pjesës së parë.
Njëjtë ishte edhe në pjesën e dytë në të cilën vendasit dominuan në lojë, krijuan raste dhe shënuar edhe dy dy herë të tjera me anë të Muhamed Salah dhe rezervistit Daniel Sturridge për ta kompletuar “pokerin” më shumë se të merituar të Liverpoolit. /Korneri.net

Artikulli paraprakBesa i’a terroi Dritës në Pejë
Artikulli tjetërUEFA e ndalon transferimin e Mbappe te Paris SG!!!