Nuk kanë fuqi lojtarët e Liverpool që brenda 24 orëve të luajnë dy ndeshje. Të përzgjedhurit e Jurgen Klopp pasi mposhtën Barcelonën e padisponuar për lojë  4-0 në Wembley, me të njëjtin rezultat pësoi disfatë nga Mainz, dikur skuadra e strategut gjerman.

Daniel Brosinski nga penalltia, Jhon Cordoba, Yunus Malli dhe Yoshinori Muto, shënuan golat për skuadrën gjermane që kanë mundir fare lehtë të shënojnë edhe disa herë të tjera me rastet që i krijuan.

 

Artikulli paraprakMan.United fitoi trofuen e parë sezonal
Artikulli tjetërMajlinda Kelmendi Kampione Olimpike