Sipas raporteve të mediave angleze, Liverpool me të siguruar pjesëmarrjen në Champions League e f ka fituar garën me Evertonin dhe Tottenhamin për të marrë sulmuesin e Leicester Cityt, Demarai Gray, shkruan “Korneri.net”.

Transferimi i 20-vjeçarit në “Anfield” do të bëhet për 20 milionë euro, kurse raportohet finalizimi pritet të bëhet në fillim të merkatos verore./Korneri.net.

Artikulli paraprakShorti i grupeve në Champions, ndodh befasia me 3 klubet e mëdha
Artikulli tjetërMenjëherë pas titullit kampion, Keylor Navas ka kryer atë që kishte premtuar