Javët e fundit, është folur gjithnjë e më shumë për transferimin e mundshëm të Kylian Mbappe nga PSG në Liverpool.

Sidoqoftë, një transferim i tillë është i ndërlikuar nga situata rreth pandemisë koronavirus.

Kur menaxheri i Reds, Jurgen Klopp u pyet për histori të tilla, ai tha se është i kënaqur me ekipin që ai ka në dispozicion, por nuk përjashtoi ndonjë përforcim të madh këtë verë, përcjell Korneri.net

“Liverpooli është një makinë këtë sezon në Premier League. Duket e lehtë kur ata fitojnë, por nuk është kurrë e lehtë. Efikasiteti apo pamëshirshmëria e tyre vjen për shkak të një pune shumë të vështirë dhe për shkak se ata kanë një menaxher shumë të mirë”, tha Mbappe për Mirror.

Një sulmues tjetër për të cilin Klopp raportohet se është i interesuar është Timo Werner. I riu gjerman po shkëlqen në Bundesligë në fanellën e Leipzig, dhe Reds nuk do ta marrin atë nën 50 milionë euro. /Korneri.net

Artikulli paraprakKlubi holandez kërkon titullin dhe vendin në Champions League
Artikulli tjetërNdërroi jetë donatori dhe tifozi i madh i Vëllaznimit