Mesfushori që kaloi të gjitha kategoritë e të rinjve të Barcelonës, prej nga skuadra e parë  ai shkoi te Bayern në vitin 2013, tani është në prag të transferimit në Liverpool.

Thiago Alcantara dhe Liverpool tashmë kanë rënë dakord për gjithçka, dhe negociatat midis klubeve janë në fazat e fundit, përcjell Korneri.net

Bayern do të dëshironte të mbante lojtarin standard të ekipit të parë, por ai është i vetëdijshëm se konkurrenca te Bayern po ritte derisa dëshiron edhe sfida të reja pas shtatë vjetësh, kështu që lojari po lirohet nga Bayern me një kompensim prej 35 milion eurosh. /Korneri.net

Artikulli paraprakLajmi i fundit rreth lëndimit të Castillejo
Artikulli tjetërDortmundi mbledh talentët anglez, ky është përforcimi i ardhshëm