Liverpool do të pret vetëm edhe 24 orë deri të merr fund ndeshja Chelsea-Man.City, për të nis festën apo jo të titullit.

Reds pas triumfit të thellë ndah Crystal Palace 4-0 në Anfield Road, pret vetëm një barazim apo humbje të Man.City, që të shpalet kampion pas 30 vjetësh apo për herë të parë në formatin e quajtur Premier League, shkruan Korneri.net

Liverpool shënoi nga dy gola në secilën pjesë, kurse e nisi me një gol të bukur nga gjuajtja e lirë Alexander Arnold, për ta mbyll pjeën e parë Muhamed Salah pas asistimit të Fabinho.

Por, braziliani përgatiti diçka shumë të bukur herët në pjesën e dytë, duke shënuar një supergol nga rreth 30 metra, për ta deklasuar portierin Hannessey, derisa Sadio Mane e kompletoi “pokerin” e Liverpool që nuk e la kundërshtarin të ketë asnjë goditje në portë dhe asnjë rivënje nga këndi. /Korneri.net

Artikulli paraprakMartial i hatashëm, hat-trick i parë në karrierë, Man.United nuk heq dorë nga zona Champions League
Artikulli tjetërAtalanta ia hapi rrugën Juventusit për titull pasi mposhti Lazion, Roma e thellon në krizë Sampdorias