Liverpool kaloi në fitoren 3-0 kundër skuadrës gjermane Stuttgart në ndeshjen e tyre të parë miqësore të para-sezonit në Austri ndërsa kampionët e Jurgen Klopp dominuan ndeshjen.

Roberto Firmino, Naby Keita dhe Rhian Brewster ishin golashënuesit Reds, të cilët kështu e fituan ndeshjet e tyre të parë miqësore para përballjes së dytë ndaj RB Leipzig të martën.

Klopp emëroi formacionin më të fortë fillestar për pjesën e parë të ndeshjes, me qëllimet që Mohamed Salah, Sadio Mane dhe Virgil van Dijk të janë pjesë e një formacioni gati të plotë. /Korneri.net

Artikulli paraprakCili gjigant evropian e fitoi Ligën e Kampionëve pa e shpenzuar asnjë cent!!!
Artikulli tjetërLojtari i kombëtares angleze u kthye me koronavirus nga ishulli ku Maguire u përfshi në përleshje të madhe