Skuadra e famshme angleze Liverpool, e ka fituar duelin e kategorisë së rëndë me Man.City dhe Chelsea për shërbimet e mbrojtësin hoplandez Virgin van Dijk, raportojmë mediat britanike përcjell Korneri.net.
Van Dijk do të bëhet mbrojtsi më i shtrenjtë në histori të Holandës, pasi ai do të transferohetb nga Southampton për rekord 60 milionë funte (rreth 67 milionë euro).
Man City dhe Chelsea më herët kishin jyrë në garë për 25-vjeçarin, por Liverpool ishte më i shpejtë dhe më konkret. /Korneri.net

Artikulli paraprakYlli i Barcelonës “përleshet” me gazetarin
Artikulli tjetër“Shigjeta helmuese” e parë i vjen Luis Enriques nga Jordi Alba