Liverpool është në formim e sipër të një ekipi që në një tp ardhme të afërt synon titullin e kampionit në Premier League dhe padyshim se një nga pikat më të forta te skuadra e drejtuar nga Jurgen Kloop është Adam Lallana.

Sipas mediave britanike, Liverpool ka arritur marrëveshje me Lallanan për rinovimin e kontratës edhe për katër vite të tjera.

Artikulli paraprakJuventus marrshon drejt titullit, Roma ndalet në Marasi, Milan humbi sërish
Artikulli tjetërArsenali kërkon pasuesin e Wenger, alternativat Tuchel e Allegri