Më në fund një Liverpool i mirë, efikas dhe bindës përballë kundërshtarit që nuk pati asnjë gjasë. Middlesbrough humbi 0:3, ndaj të disponuarve për lojë andaj Liverpool pa asnjë problem fitoi tri pikë të reja të cilat i mundësojnë rrugëtimin e gjatë dhe të vështirë për titull.

Dy herë Lallana dhe Origi, ishin golashënuesit e “reds”, që për momentin gjenden në pozitën e dytë me pikë të njëjta me Arsenalin.

 

 

 

Artikulli paraprakPeja humbi nga Kasrpos Sokoli, Bujar Loci drejtoi pejanët
Artikulli tjetërChelsea nuk ndalet nga askush, e 10-ta për italianin Conte