LIVE:

Vëllaznimi-Drita 0-1

Min 7′: Rast ideal për Xhevdet Shabanin, pasi morri një asistim perfekt nga Krasniqi, por pret portieri Gecaj.

Min 10′: Bardhoku i Vëllaznimit provon nga distanca, mirëpo gjuan vetëm në duart e portierit Rexhepi.

Min 32. Ardian Limani pati rast perfekt me kokë nga 4 metra, por gjuajti jashtë portës.

Min 70. Gool  Endrit Krasniqi e kaloi ne eprsi Driten me nje gol ne porte te zbrazet. Musaj harkoi nga krahu, me se larti kerceu Rexha i cili asistoi te mesfushori Krasniqi.

Min 77. Karton i kuq per Ardit Vokshin. Shkaktoi faull ne mesfushe, por edhe me heret kishte karton te verdhe, dhe keshtu e le Vellaznimin me nje futbollist me pak.

 

Besa – Gjilani 1-0

Fillon Ndeshja:

Min 36. Zhivkovic lëshoi rast të 100%, pasi nga tre metra nuk shënoi në portë të zbrazët. Besa afër golit.

Min 57. Goool Robert Gjeraj e pati nje mundesi shenimi vetem nje minut me heret, ndersa ne akcionin vijues ai shenoi golin e epersise per Besen.

Min 83. Mullabeqirovic kishte rast te 100% kur doli perballe me portierin gjilanas, keshtu e humbi mundesine e arte per ta vulos fitoren.

 

Flamurtari Liria 1-2

Fillon Ndeshja:

Min 9′: Gjujtje e lirë për Lirinë. Kapiteni Korenica gjuan mbi portë. Liria po sulmon portën e vendasëve.

Gool min 14′: Ergys Kaja i Lirisë, pas një gabimi të mbrojtjtës së Flamurtarit, shënoi me kokë për ti dhënë epërsinë Lirisë.

Min 36 Goool: Valto Zeqa shënoi me kokë pas harkimit nga këndi. Flamurtari nuk dorëzohet.

Min 47. Statovci edhe njëher% tentoi nga distanca, por gjuajtjen e tij e ndali portieri Salihi

Min 64 Goool: Serish gol per Lirine, dhe nuk eshte veshtire te dihet kush eshte realizues. Artur Magani nga afersia dergon topin ne rrjete. Magani aktualisht golashenuesi me i mire me 11 gola ne Vala Superlige.

Vllaznia – Feronikeli 0-0

Fillon Ndeshja:

Min 5′. Pas një harkimi fantastik të Konet, Mendurim Hoti me kokë godet shtyllën, dominim total i Feronikelit.

Loje me e mire e Feronikelit.

Min 55. Zevendesim te Feronikeli. Granit Arifaj doli nga loja, ne vend te tij  Mark Milicaj.

Min 73. Alban Tusuni per pak nuk shenoi autogol. Feronikeli afer epersise

 

 

Artikulli paraprakInter e ka deklasuar skuadrën më të mirë të tretë në shtëpi, Sampdorian
Artikulli tjetërPSG fitoi edhe te Nice