Vazhdon të jetë rezultati 0-1 në miqësoren Feronikeli-FC Luch Energia.

Në pjesën e dytë në min 60 në lojë hyri përforcimi Abu Kamara në vend të Labinot Osmanit dhe menjeherë pati dy raste të mira shënimi.

15 minuta para fundit akordohet penallti për Feronikelit kur gjuajtjen e Mevlan Zekës e ndali me dorë një mbrojtës i kundërshtarëve, por Fidan Gërbeshi e huqi penalltinë pasi atë e ndali portiere i risëve.

Artikulli paraprakMiqësore: Llapi mposhti skuadrën kryeqytetase
Artikulli tjetërHumbja e dytë e Feronikelit, me një penallti të pakonkretizuar