Ylli turko-gjerman i Arsenali, Mesut Ozil, mund të largohet nga klubi në merkaton e verës së ardhshme. Sipas mediave britanike, Ozil kërkohet më të madhe nga Pep Guardiola te Manchester City dhe Jose Mourinho te Manchester United. Raportohet poashtu se Manchester United mund të tentojë transferimin e Ozil gjatë merkatos dimërore edhe pse gjasat që mesfushori i kombëtares gjermane ka pak gjasa të largohet të paktën deri në verën e ardhshme nga Londra.

Artikulli paraprakLeicester shpallet kampioni më i dobët në histori të Anglisë
Artikulli tjetërA ka limite djaloshi nga Madeira? Makina Ronaldo me një tjetër rekord