Ashtu siç ju njoftuam javë më parë edhe po ndodh.

Liga e Parë, e Dytë dhe e Tretë, nuk do të vazhdojnë garat pasi FFK-së, mori vendimin se këta liga e kanë shumë të vështirë t’i plotësojnë kushtet post-pandemisë Covid-19, përcjell Korneri.net

Krerët e FFK-së, mbyllën këto liga pas së cilës për fat ato që ishin në fund të Ligës së Parë, nuk do të largohet nga liga, ndërsa Besa dhe Arbëria do të inkuadrohen në Superligë si dy skuadrat e para. Njoftimi zyrtarë i FFK-së, pritet shumë shpejt, por Besa dhe Arbëria tashmë janë në festë dhe po bëhen gati për elitën e futbollit kosovar. /Korneri.net

Artikulli paraprakNdërroi jetë donatori dhe tifozi i madh i Vëllaznimit
Artikulli tjetërMarrëveshja me Benfican shumë afër, Milan ka në dorë një super mesfushor dhe jo vetëm