Lewis Hamilton, kampion bote me Mercedes, doli pozitiv për Covid-19.

Njoftimi për shtyp u dha nga ekipi gjerman. Piloti anglez, i cili është në izolim, nuk do të jetë në gjendje të marrë pjesë në garën e parafundit të Kampionatit Botëror të planifikuar për këtë fundjavë në Bahrein. Kjo është gara e dytë radhazi në pistën Sakhir pas asaj që vetë Hamilton fitoi të Dielën e kaluar. Për momentin asnjë komunikim nga piloti për gjendjen e tij.

Testi dhe emri i zëvendësuesit

Testi që zbuloi pozitivitetin e Hamiltonit u krye menjëherë pas Çmimit të Madh të Bahreinit dhe, si zakonisht, në funksion të raundit tjetër të kampionatit. Tani ai pret të dijë emrin e pilotit që do ta zëvendësojë atë. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here