Bayern e hapi shumë më mirë pjesën e dytë pasi menjëherë rrezikoi me Robben që pati rast të 100%, e më pas i njëjti nxori penalltinë për bavarezët, dhe nga 11 metra shënoi Robert Lewandowski. Bayern për momentin është një gol larg gjysmëfinales.

Artikulli paraprakZyrtare: Ka dhënë dorëheqje Argjent Beqiri
Artikulli tjetërVardy i jep shpresë Leicester City-t (Video-goli)