Ndeshja që nuk ishte e rëndësishme për kualfikim tutje nga grupi D, megjithatë Bayern dhe Atl.Madrid luajtën ndeshje të fortë dhe cilësore, mirëpo bavarezët që edhe ashtu nuk kanë mundur të përfundonin të parët, shënuan fitore me rezultat minimal 1:0, me golin e bukur tyë shënuar nga Robet Lewandowski nga gjuajtja e lirë.

Madrilienët përfunduan të parët, bavarezët të dytit, kurse pozitën e tretë në këtë grup e siguroi skuadra ruse Rostov që luajti pa gola në udhëtim te PSV, që pati shumë më tepër nga loja, mirëpo asnjëherë nuk e gjeti rrugën e golit.

 

Artikulli paraprakBarcelona në stilin e vet deklasoi kundërshtarin, baraz në Etihad
Artikulli tjetërMessi shënoi, por nuk e barazoi rekordin e Ronaldos