E famashmja franceze L’Equipe zgjodhi ekipin më të mirë të vitit 2020, dhe në 11-ën ideale nuk kishte vend për Leo Messi.

Argjentinasi është për shumë lojtari më i mirë i të gjitha kohërave, por gazeta e respektuar franceze beson se këtë vit ai nuk e meritoi vendin e tij në 11 më të mirët me lojërat e tij, përcjell Korneri.net

Në formacionin 4-4-2 në ekipin e vitit ishin Neuer (Bayern), Davies (Bayern), Ramos (Real M.), Van Dijk (Liverpool), Alexander-Arnold (Liverpool), Thiago (Bayern), Kimmich Bayern), Neymar (PSG), De Bruyne (Man. City) dhe Cristiano Ronaldo (Juventus) dhe Robert Lewandowski (Bayern).

Kampionët e tanishëm evropian Bayern i dhanë pesë lojtarë ekipit më të mirë vitin e kaluar. /Korneri.net

Artikulli paraprakMaehle prezantohet me fanellën zikaltër: Mezi pres të luaj
Artikulli tjetërSavePorno Librarys, Information And Information