Sulmuesi i talentuar shqiptar i Bayern Munich, do të luaj edhe më tutje në Gjermani.

Është Union Berlin, që e ka fituar garën me disa skuadra tjera që kërkonin shërbimet e tij, dhe ka arritur marrëveshje me lojtarin dhe gjigantin gjerman, për një huazim gjashtë mujorë, por duke mos cekur asgjë për mundësinë apo jo të blerjes së kartonit të tij apo jo në fundin e edicionit, përcjell Korneri.net

19-vjeçari ka pranuar menjëherë këtë ofertë pasi ai do të luaj në elitën e futbollit gjerman, dhe me shumë gjasë mund të jetë shumë shpejt edhe titullar, dhe kjo ka qenë arsyeja e fuqishme që Leoni vendosi t’i abshkohet kësaj skuadre. /Korneri.net  

Artikulli paraprakEriksen te Tottenham, jo shkaku i pagës
Artikulli tjetërE kanë kuptuar se trajneri kondicional është shumë i rëndësishëm, FC Prishtina e emëroi këtë trajner