Ylli kroat i Juventusit, Marko Pjaca, do të jetë jashtë fushave për më së paku gjashtë muaj shkak i këputjes së ligamenteve, andaj “Bianconerët” kanë qenë edhe më herët të lidhur me Bernardeschin, por Tuttosport shkruan se për lojtarin tani do të tentohet seriozisht.

23 vjeçari ende nuk ka gjetur gjuhën e përbashkët për të nënshkruar kontratën e re me klubin, ndërsa aktualja i skadon në vitin 2019.

Zonja e Vjetër vetëm ka vënë kontaktet dhe marrëveshja pritet të përmbyllet në qershor.

Bernardeschi duket një blerje ideale duke e parë mënyrën se si po luan Juve tani.

Artikulli paraprakSanchez befason të gjithë: Jam i lumtur në Londër, dua ta respektojë kontratën me Arsenalin….
Artikulli tjetërGriezmann tejkalon parashikimet e analistëve: Preferon këtë skuadër të madhe evropiane