Carlo Ancelotti dhe Bayern Munchen marin lajm të hidhur rreth mesfushorit ofanziv francez, Kingsley Coman. Gjatë seancës stërvitore në një duel me Javi Martinez, Coman lësndoi rëndë gjurin e këmbës së majtë dhe sipas raporteve të para mjkësore, nuk ka ndonjë detajë shtesë apo të saktë pasi edhe ata ende nuk janë të sigurtë se për çfarë lëndimi është fjala.

Sipas raporteve jo zyrtare nga klubi bavarez, ky lëndim mund ta mbajë lojtarin për një kohë të gjatë jashtë fuashave të blerta.

Artikulli paraprakFotolajm/ Futbollisti kosovar i Partizanit thyen të gjitha rregullat në Rusi
Artikulli tjetërRio 2016: Spanja dhe SH.B.A-së, në gjysmëfinale