Fernando Muslera, legjenda e Galatasaray dhe kombëtarës së Uruguait dhe një nga portierët më të mirë në botë të dekadës së fundit, pësoi lëndim të rëndë në ndeshjen e kampionatit turk.

Në xhiron e 27-të të Superligës, Galatasaray humbi ndaj Rizespor (2: 0) shtatë javë para fundit dhe gati sa po largohet nga lufta për të mbrojtur titullin, dhe tash Trabzonspor dhe Basaksehir liderë me gjashtë pikë më shumë se kampioni aktual, përcjell Korneri.net

Në të njëjtën kohë, Galatasaray mbeti pa njeriun më të rëndësishëm për një kohë të gjatë, portieri që e ka çuar atë në pesë tituj kampionësh dhe katër kupa në nëntë vitet e fundit.

Muslera doli nga porta në minutën e 24-të dhe shpëtoi një gol të sigurt me një mbrojtje të shkëlqyer duke hedhur veten sakrificë në këmbët e sulmuesit rival Milan Skoda në një situatë ballë për ballë.

Sidoqoftë, ai u përplas edhe me një kundërshtar, i cili e goditi me shpejtësi të plotë, duke thyer tibinë dhe fibulën e tij.

Musler (34-vjeçar) tani do të përballet me një pushim të gjatë të detyruar, dhe pas operacionit të sotëm, do të dihet se sa nuk do të jetë jashtë fushës. /Korneri.net

Artikulli paraprakNga Anglia: Edhe Juventus pas mesfushorit Kanté
Artikulli tjetërRamos në histori pas golit të paparë deri tash, vrapoi 70 metra për festën e madhe