Milot Rashica drejtë Leipzig.

Skuadra gjermane është e vetmja që ka shfaq interesim serioz për të marr shërbimet e repreznetuesit kosovar, i cili ka bërë mirë te Werder,  që me do kusht duhet ta shet në mënyrë që të ketë para për rikontruimin e skuadrës për edicionin e ardhshëm, shkruajnë mediet gjermane e në veanti faqja zyrtare e Werder Bremen, përcjell Korneri.net

Në një intervistë për DeichStube, Altin Lala, konfirmon se RB Leipzig dhe trajneri Julian Nagelsmann luajnë rolin kryesor në të gjithë gjërat. “Leipzig është një klub interesant. Trajneri dhe stili i lojës shkojnë mirë me Milotin, por marrëveshja nuk ka mbaruar ende”, ka thënë Lala.

Ishte folur më herët se Milan dhe Liverpool po ashtu kanë shfaq interesim për Rashicën, por asnjëri prej gjigantëve evropian nuk ka pohuar një gjë të tillë, dhe supepozohet se kjo është bërë që t’i rritet çmimi Rashicës edhe më shumë.

Werder kërkon 25 milionë euro, kurse Leipzig i ofron 15 plus bunose për të arritur diku në 18 milionë euro tërë transferimin, prandaj për momentin marrëveshja eventuale po negociohet ende. /Korneri.net

Artikulli paraprakGjyqtarët e ndeshjeve të xhiros së 32-të, pse nuk është Nuza në Gjilan?
Artikulli tjetërRussian Bride Options