Leicester City, kampioni anglez, edhe pse nuk po i ecen mirë në kampionatin vendor, në kudër të Ligës së Kampionëve shënoie dhe fitoren e dytë për të komanduar në pozitën e parë në grupin G. anglezët nuke  patën të lehtë ndeshjen ndaj Portos, por goli i Islam Slimanit fituan edhe pikët e plota, për ta sigutuar pothuajse qysh tani plasmanin tutje.

Në grupin e njëjtë Kopenhagen deklasoi Brugge 4-0, me golat që i shënuan Stefano Denswil (autogol), Thomas Delaney , Federico Santander dhe Mathias Joergensen. Pas kësaj fitore Kopenhagen ka 4 pikë dhe pozita e dytë në tablelë.

Artikulli paraprakJuve dhe Sevilla fitojnë sipas parashikimeve
Artikulli tjetërTottenham fitoi pa gjysmën e skuadrës, Monaco barazoi në fund