Leicester City janë pranë përfundimit të një marrëveshje me sulmuesin e Deportivo La Coruna,  Lucas Perez, sipas Sport.

Një ofertë 15 milionë euro pothuajse është pranuar nga dy klubet, ndërsa Claudio Ranieri shikon të përforcojë skuadrën e tij për mbrotien e titullit para sezonit të ri të Premier Ligës.

27 vjeçari ka shënyar 17 gola në 37 paraqitjet e tij në sezonin 2015-16 dhe mund të bëhet transferimi i gjashtë i Dhelprave, pas Ron-Robert Zieler, Luis Hernandez, Nampalys Mendy, Ahmed Musa dhe Bartosz Kapustka.

Artikulli paraprakKështu duket Aziz Salihu sot (FOTO)
Artikulli tjetërZyrtare: Shtohet numri kosovarëve në Bundesligë