Amir Abrashi e ka nisur nga stoli sfidën e javë së dytë të Bundesligës me Freiburgun, në takimin që skuadra e tij fitoi në shtëpi kundër M’Gladbach me rezultatin 3-1. Mesfushori kuqezi nuk u preferua nga trajneri i tij për këtë përballje si titullar dhe u hodh në fushë në minutën e 89-të.

Freiburg fitoi me përmbysje, pasi u gjend në disvantazh 1-0 në pjesën e parë.

Por, nëse Abrashi luajti vetëm 1 minutë për ekipin e tij, e kundërta thuhet për Mërgim Mavrajn.

Qendërmbrojtësi kuqezi ishte titullar me Kolnin në barazimin pa gola të arritur në transfertë kundër Wolfsburgut. Mavraj ka zhvilluar një paraqitje pozitive duke qenë një nga më të mirët për Kolnin, i cili në fund iu gëzua 1 pike me vlera ndaj një kundërshtari të vështirë si Wolfsburg.

Artikulli paraprak200, Fernando Torres…
Artikulli tjetërFlet legjenda: United u poshtërua nga Guardiola, Mourinho nuk është…