Lergjenda e futbollit kroat, Robert Prosinecki, ka ofenduar yllin argjentinas të Juventusit, Gonzalo Higuain, duke e quajtur derr, gjatë një interviste të hapur për media.

“Sinqerisht jam i befasur se si Juventus paguan 60 mln (90 mln ne origjinal) euro për një lojtarë që në dukje është i dhjamosur dhe ngjason me një derr. Nuk e di se pse Allegri insistoi aq shumë për të, kur ai është larg formës fizike. Shpresojë që Higuain ti arsyetojë ato miliona dhe të jap më të mirën për Juventusin”, tha Prosinecki.

Artikulli paraprakArsenali rriti ofertën për Mahrez
Artikulli tjetërKy është urimi i Mancini-t për Interin e De Boer