Legjenda e Manchester United, Roy Keane, ka kritikuar lojen e Manchester United dhe strategjinë e Mourinho në derbin e humbur nga Manchester City.

“United u poshtërua sot nga Guardiola, pasi Mourinho kishte zgjedhur strategji të gabuar. Mendojë që pritjet nga tifozët janë të tepërta për Mourinho, pasi ai nuk është shpëtimtari”, tha Keane për mediat britanike.

Artikulli paraprakBundesliga: Abrashi gëzon nga stoli, Mavraj bëhet “mur” ndaj Wolfsburgut
Artikulli tjetërReali mbanë bilancin maksimal në La Liga