Liverpool është në një situatë të vështirë pas ndeshjes së parë të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve. Kampionët e tanishëm anglezë humbën 3:1 nga Real Madridi në kryeqytetin spanjoll.

 Me dy golat e shënuar nga Vinicius Junior (27, 65) dhe një nga Marco Asensio (36), ndërsa goli i Mohamed Salah në minutën e 51 u solli shpresë vizitorëve përpara ndeshjes së kthimit që luhet me 14 Pril në Anfield Road, përcjell Korneri.net

“Pyes veten nëse ai duhet ta poshtërojë vërtet lojtarin e tij ashtu si tre minuta para fundit të pjesës së parë, padyshim që ky ndryshim është një lloj penalltie,” tha Jorge Valdano, një legjendë e Realit.

Klopp gjithashtu komentoi zëvendësimin e Keita pas ndeshjes.

“Ishte një zëvendësim taktik, një nga gjërat që nuk më pëlqen në lidhje me këtë punë. Kur e bëni këtë, rezulton se një lojtar ishte përgjegjës për ndeshjen në pjesën e parë. Keita nuk ishte përgjegjës për lojën tonë të keqe . Vërtetë, ai nuk luajti mirë, por unë mund të kisha bërë edhe disa zëvendësime në atë pikë. Nuk kishte të bënte me Naby, por unë e bëra atë dhe tani nuk jam i lumtur sepse po flasim sikur është përgjegjësia e Naby Jo. Ishte taktike “.

Keita dhe Klopp as nuk i shtrënguan duart dhe as nuk shkëmbyen shikime ndërsa mesfushori 26-vjeçar u largua nga loja. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here