Portieri legjendar italian, Gianluca Pagliuca, është nga të vetmit lojtarë që nuk ka pësuar disfatë në dhjetë ndeshje me radhë në “Madonnina”, shkruan “Korneri.net”.

Pagliuca ish portier i Interit, vitet më të arta në karrierë i kishte pikërisht në kohën sa e kishte arritur këtë sukses.

Artikulli paraprakKarikaturë unike: Dybala e rrëzoi nga “froni” Messi-in, Chiellini e “masakroi” Suarezi-in dhe Cuadrado e “shqëlmoi” Neymar-in [FOTO]
Artikulli tjetërLajmi i fundit: Milan surprizon tifozët! Arrinë marrëveshje me Wolfsburg për mesfushorin brazilian