Legjenda e futbollit anglez, Alan Shearer, ishte në rolin e analistit në “BBC Sport” për ndeshjen e djeshme në kuadër të FA Cup në takimin Chelsea – Tottenham, dhe duke u bazuar në lojën e treguar në fushë nga të dyja palët, ai tha se Chelsea është larg skuadra më e mirë këtë sezonë në Premier League” transmeton “Korneri.net.

“Chelsea është skuadër e komponuar mjaftë mirë dhe me autoritet në fushë. Në bazë të ndeshjes ndaj Tottenham, skuadër të cilën e ka rival të vetëm për titull të kampionit, mund të them lirisht se ekipi i Antonio Conte është larg skuadra më e mirë e sezonit në Premier League”, tha Shearer./ Korneri.net

Artikulli paraprakIcardi i mërzitur pas humbjes: S’kam ç’farë të ju them tifozëve, ata nuk i duan këto rezultate…
Artikulli tjetër“OK” nga stafi mjekësor! Kapiteni kthehet për ndeshjen kryesore të sezonit….