Besnik Hasi nuk është më trajner i Legia Varshavës. Ish-trajneri i Anderlecht, i cili kaloi në këtë fillim të edicionit te skuadra polake, pas vetëm pak jasvësh shkarkohet.

Pozita e 14 në tabelë nga 16 skuadra sa janë në elitën  futbollit polak dhe vetëm 9 pikë të mbledhura, ishin të mjaftueshme që zyrtarët e klubit ta shkarkojnë nga detyra e trajnerit, e sidomos pas disfatës së thell nga Borussia Dortmund 0-6 në Ligën e Kampionëve.

 

Artikulli paraprakSpektakli në Mezza i takoi Interit
Artikulli tjetërPa lojtarët kryesor, Reali fitoi te Espanyol