Lazio arriti një fitore të rëndësishme në garën për Europën, ku mposhti Sassuolon me rezultatin 2-0 në shtëpi.

Fitoren kryeqytetasve ja sollën Lazzari në minutën e 17’ dhe Milinkoviç-Saviç në minutën e 51’.

Gjithashtu në fushën e lojës shkëlqeu dhe portieri i kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha, i cili edhe pse pësoi një gol, ishte një nga më të mirët në ndeshje.

/Panorama Sport

Artikulli paraprakNë rrezik fitorja e Bayernit: 17 sekonda me 12 futbollistë!
Artikulli tjetërReali fitoi me penallti